29 сентября 2015 г.

Новий дім для принца Карла Філіпа та принцеси Софії Шведських

Після весілля, що відбулося 13 червня цього року, молодята принц Карл Філіп та його дружина Софія планували переїхати до Віли Солбакен. Гарний будинок, що його успадкував принц від свого дядька Бертіля, мав стати для подружжя затишним сімейним гніздечком. Та сталося, як не гадалося.


Під час підготовчих до ремонту робіт на вілі знайшли значний вміст азбесту. На жаль, його видалення обійдеться занадто дорого та й не факт, що після його знищення там буде безпечно жити.
Тому пара вимушена була підшукати інше житло.
Знайдений варіант набагато кращий та просторіший за попередній. Тим більше що це
цілий палац, хоч і невеликий.

Скоро Карл Філіп та Софія переїдуть до Палацу Розендаль.

Палац Розендаль (швед. Rosendals Slott, палац Долини троянд) — королівська резиденція, розташована на острові Юргорден, що в центральній частині Стокгольма. Була зведена між 1823 і 1827 роками для короля Карла XIV Юхана, першого зі шведської королівської династії Бернадот. Спроектований для відпочинку короля від придворного життя.
Палац Розендаль був споруджений за проектом Фредріка Блома, одного з провідних архітекторів того часу, і Фредріка Августа Ліндстремера, архітектора Стокгольма. Їм замовили палац на місці згорілого 1819 року. Ліндстремер зробив початкові креслення. До проекту вніс корективи Блом, помічник Йонаса Ліндстремера, батька Фредріка Августа Ліндстремера. Водночас Павільйон королеви у Палаці Розендаль (швед. Drottningpaviljongen) і Котедж гвардії (швед. Vaktstugan) були збудовані виключно за проектами Фредеріка Августа Ліндстремера.
Будівництво палацу 1820 року дало поштовх до розвитку Юргордена, як елітного житлового району. Коли король Оскар II помер 1907 року, його спадкоємці вирішили перетворити Палац Розендаль на музей, присвячений періоду правління короля Карла XIV Юхана. Палац — унікальний зразок європейського ампіру, відомого у Швеції як стиль Карла Юхана. Цей стиль залишався популярним у Скандинавії навіть після того, як він занепав в інших країнах Європи.
Палац переважно зберігся у тому вигляді, в якому був збудований за життя Карла XIV Юхана. Протягом літніх місяців палац відкритий для відвідувачів.
Дивлячись на світлини романтичного палацу,  ще раз розумієш: все, що не робиться, тільки на краще. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий