5 февраля 2017 г.

Кропринцесі Данії - 45 років!

Кронпринцесі Мері Данській сьогодні виповнюється 45 років.

Світлина Franne Voigt

Про іменинницю за матеріалами Вікіпедії

Її Королівська Високість кронпринцеса Мері Данська, графиня Монпеза (дан. Kronprinsesse Mary, уроджена Мері Елізабет Дональдсон, англ. Mary Elizabeth Donaldson, рід. 5 лютого 1972 року, Гобарт, Тасманія, Австралія) - дружина спадкоємця датського престолу кронпринца Фредеріка, невістка царюючої королеви Данії Маргрете II.
Батьки Мері емігрували в Австралію з Шотландії в 1963 році. Мері - молодша з чотирьох дітей Джона і Генрієтти Дональдсон. Батько Мері Джон Дональдсон - професор прикладної математики, він викладав в університеті Тасманії в Австралії, в США, Південній Кореї і Великобританії. Зараз він читає лекції в університеті Копенгагена й університеті Орхуса в Данії.
Мати Мері померла в 1997 році.

Мері почала своє навчання в молодшій школі в Техасі, де працювали її батьки. В Австралії вона закінчила Гобарт коледж в Тасманії, а потім навчалася комерції та юриспруденції в університеті Тасманії (1989 - 1994 роки). Мері також отримала професійні сертифікати в області маркетингу та реклами. Після закінчення навчання Мері працювала в рекламних агентствах DDB Needham і Mojo Partners в Мельбурні і Young & Rubicam в Сіднеї. Після переїзду в Данію вона деякий час працювала в Navision / Microsoft Business Solutions в Копенгагені.

Мері Дональдсон познайомилася з кронпринцем Данії Фредеріком 16 вересня 2000 року в пабі в Сіднеї під час літніх Олімпійських ігор. Мері переїхала в Європу в грудні 2001 року, де стала викладати англійську мову в Париж. У серпні 2002 року вона перебралася в Данію, а 8 жовтня 2003 року відбулася її офіційні заручини з кронпринцем Данії Фредеріком.

14 травня 2004 року Мері Елізабет Дональдсон вийшла заміж за кронпринца Фредеріка. У день одруження Мері отримала титул Її Королівської Високості кронпринцеси Мері Данської. Вінчання пройшло у Соборі Копенгагена, а весільні торжества - у палаці Фреденсборг. Мері перейшла в лютеранство, а також стала громадянкою Данії, відмовившись від громадянств Великобританії та Австралії.
15 жовтня 2005 року у кронпринца і кронпринцеси народився син - принц Крістіан Вальдемар Генрі Джон, який є другим в лінії спадкоємства данського престолу. Його хрестини відбулися 21 січня 2006 року в палацовій каплиці Крістіансборг.
У кронпринца Фредеріка і кронпринцеси Мері 22 квітня 2007 року народилася дочка - принцеса Ізабелла Генрієтта Інгрід Маргрете.
6 серпня 2010 було офіційно оголошено, що кронпринцеса вагітна і повинна народити близнюків на початку 2011 року.
8 січня 2011 року кронпринцеса Мері народила здорових близнюків - хлопчика - принца Вінсента і дівчинку - принцесу Жозефіну.
Нагороди
Орден Слона
Великий хрест ордена Святого Олафа (Норвегія)
Орден «Стара Планина» 1 ступеня (Болгарія)
Великий хрест ордена Полярної Зірки (Швеція)
Великий хрест ордена Південного хреста (Бразилія)
Великий хрест ордена Благодійності (Греція)

Комментариев нет:

Отправить комментарий